YEDAŞ olarak Çalık Grubu’nun parçası olduğumuz günden bu yana tatlı bir heyecan ve azim ile bölgemizdeki yaklaşık 1,9 milyon abone ve 3 milyondan fazla vatandaşımızın; gece-gündüz, yaz-kış demeden zorlu coğrafi şartlar altında da olsa elektriğe erişimini sağlamaya çalışıyoruz.

Tüm faaliyetlerimizde Grubu’muzun vizyonuna uyumlu bir şekilde insan hayatına değer katma, hayatı kolaylaştırma hedefi ile hareket ediyoruz.

Çok önemli bir kamu görevi yapıyoruz. Bunun getirdiği sorumluluk bilinci ile hareket ederek bir taraftan abonelerimize kesintisiz ve kaliteli hizmet sağlamayı, diğer taraftan da tüm süreçlerimizde üstün hesap verebilirlik yaklaşımı ile kamu kaynaklarının en doğru şekilde kullanılmasını hedefliyoruz. Teknolojiyi etkin kullanarak yenilikçi hizmetler ile müşteri memnuniyetini sağlama yolunda sürekli iyileştirme içindeyiz.

Devir aldıktan sonraki ilk beş yılda yapmış olduğumuz yaklaşık 500 Milyon Liralık yatırım ile özellikle şehir merkezlerinde öncelikle yapılması gereken yeni tesisleri ve şebeke dönüşümlerini gerçekleştirmek için çalıştık; içinde bulunduğumuz üçüncü tarife dönemindeki beş yılda ise yaklaşık 1 Milyar Liralık yatırım ile özellikle kırsal bölgelerdeki şebekeye odaklanarak şebekeden kaynaklanan arıza ve kesinti sayılarını ortadan kaldırmayı hedefliyoruz.
Bölgemizdeki şebeke tesislerinin yaklaşık 30-40 yıl önce yapıldığı ve kamu döneminde yatırım ve bakım çalışmalarının verimli olarak yapılamadığı düşünülünce çok ciddi bir yatırım ihtiyacı olduğu şüphesizdir. Bizler, YEDAŞ olarak hizmet kalitesini en hızlı iyileştirecek şekilde tüm gücümüzle çalışmalarımızı planlıyor ve gerçekleştiriyoruz.

Bu yolculuğumuzda müşteri ve kalite odaklı iş süreçlerimiz ile sürdürülebilir başarı ve paydaş memnuniyetini tesis etmeye çalışırken, sosyal projeler ile de içinde bulunduğumuz çevreye ve insanlara değer katıyor ve pozitif enerji veriyoruz.

Abonelerimiz ve bölgemizdeki tüm vatandaşlarımız bizler için çok önemlidir. Sizlerden gelecek her türlü dilek, öneri ve şikayetin ciddiyet ve samimiyet içerisinde dinleneceğini ve takip edileceğini özellikle vurgulamak istiyorum.

Sağlık ve afiyet dolu aydınlık günler diliyorum.

Rıdvan AKTÜRK
YEDAŞ Genel Müdürü